Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Szczyty Gór Sowich: Błyszcz

Przejdź wsteczSzczyt w środkowej części G. Sowich o wysokości 637m. Wyrasta z długiego, bocznego ramienia odchodzącego na pn. od Słonecznej, pomiędzy Kawką na pd. a Czyżykiem na pn., oddzielającego dol. Pieszyckiego Potoku od zach. i Brzęczka od wsch. Od pn.-wsch.

Pod szczyt B. podchodzi Dolina Wapienna, którą wiedzie szeroka droga leśna. B. zbud. jest z prekambryjskich paragnejsów i migmatytów, w których na wierzchołku i pn.-wsch. zboczu tkwią soczewy amfibolitów, natomiast od pd.-zach. większa soczewa paragnejsów biotytowych z granatami, które jednak nie posiadają wartości jubilerskiej. Można też spotkać aktynolit. Cały grzbiet porośnięty jest rozległymi lasami świerkowymi i świerkowo-bukowymi regla dolnego, miejscami z domieszką innych gat. B. leży w granicach PKGS.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<