Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Szczyty Gór Sowich: Brzeźnik

Przejdź wsteczSzczyt górujący nad centrum Walimia w widłach Walimki i Sowiego Spławu. Wysokość 624m. Stanowi zakończenie bocznego, krótkiego grzbietu odbiegającego na zach. od Przygodnej Kopy. Na jego pn. zboczu ciągną się zabud. Domachowa, a od wsch. pod szczytem stała d. zagroda zwana Birkenfeld.

B. zbud. jest z prekambryjskich gnejsów, podnóża zalega czwartorzędowy rumosz skalny. Grzbiet i większość zboczy B. zajmują pola i łąki, natomiast zbocze pd. porasta niewielki las bukowy. Z B. roztaczają się ładne widoki na Walim oraz masyw Włodarza i Małą Sowę. Podnóżem i pd. zboczem B. prowadzi szosa Nr 383 z Jedlinki do Dzierżoniowa przez Przeł. Walimską, a zach. i pn zbocze trawersuje lokalna droga z Walimia do Michałkowej i Lubachowa.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<