Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Szczyty Gór Sowich: Góra Wszystkich Świętych

Przejdź wstecz
Szczyt 647 m stanowiący najwyższe wzniesienie rozległego masywu ciągnącego się prawie południkowo, wydzielonego doliną Szczypu od zachodu i Dzika od wschodu, ku któremu opada stromym wschodnim zboczem.


Góra Wszystkich Świętych jest w większości odsłonięta, pokryta łąkami. Jedynie wschodnie i północne zbocza porastają niewielkie lasy bukowo-świerkowe i mieszane, na pozostałych zboczach rosną tylko zagajniki.

Szczyt wieńczy wieża widokowa, z której roztacza się jedna z najładniejszych panoram sudeckich, obejmująca obszar od Karkonoszy ze Śnieżką na zachodzie, przez Góry Suche, Wałbrzyskie, Sowie, Bardzkie po Masyw Śnieżnika oraz Góry Orfickie, Bystrzyckie i Stołowe, a także pasma w Czechach.

Wieża widokowa na Górze Wszystkich Świętych – kamienna, okrągła o wysokości około 15,0 m, wzniesiona w 1913 r z miejscowego, czerwonego piaskowca. Wejście prowadzi przez niewielki taras. Szczyt wieńczy otwarta galeria na kroksztynach, kroksztynach wejściem przez węższą wieżyczkę nadstawioną na ostatniej kondygnacji.

Pod szczytem jest węzeł szlaków. Przechodzi tędy czerwony Główny Szlak Sudecki ze Słupca i Ścinawki Średniej oraz dochodzi zielony szlak z Nowej Rudy przez Górę Św. Anny.
[ Wstecz ] [ Strona główna ]

 
Powiązane tematy :

Góry Sowie
Góry Sowie
Szlaki turystyczne
Szlaki turystyczne

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<