Menu
 
NARTY
 GDZIE NA NARTY
 Kalkulator narciarski
 TEL. GOPR 985
GÓRY SOWIE
 FAKTY
 MAPA
 FILMY
 GALERIA
 KAMERA
 MAPA TURYSTYCZNA
 POGODA
 SZLAKI TURYSTYCZNE
TURYSTYKA
 INFORMACJE
GMINY
 LINKI
STRONY TEMATYCZNE
 GÓRY SOWIE
 EULENGEBIRGE
REDAKCJA
 Statystyki
 Top 10
 KONTAKT
ARCHIWUM
 WSZYSTKIE
 SZUKAJ

 Szukaj
 

 Szczyty Gór Sowich: Kalenica

Szczyty Gór Sowich: Kalenica
Szczyt 964 m, tworzący wraz z sąsiednią Słoneczną najwyższą kulminację środkowej części G. Sowich, a zarazem drugi co do wysokości ich masyw po Wielkiej i Małej Sowie. Wyrasta wyrównanym prawie poziomym grzbietem, oddzielonym płytkim, szerokim siodłem od Słonecznej na pn.- zach. Od pd.- wsch. opada stromo ku Bielawskiej Polance. Wraz ze Słoneczną stanowi zwornik dla licznych bocznych grzbietów, na pd. odchodzi ramię ze Żmijem, a ku pn. wsch. z Końską Kopą.


Notatka: Artykuł nadesłał Radoszka.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Ruda Góra

Szczyty Gór Sowich: Ruda Góra
Dwuwierzchołkowy szczyt 516 i 511 m wyrastający w Obniżeniu Noworudzkim, zaliczany także do środkowej części Wzgórz Włodzickich. Stromymi zboczami góruje nad centrum a Nowej Rudy w zakolu ?Włodzicy, u jej spływu z ?Woliborką, oddzielając starą część miasta na pd. od leżących na pn. dzielnic: ?Drogosław i ?Kolno. U pd. podnóża R.G. ciągną się zabud. innego osiedla w Nowej Rudzie: ?Zacisza. R.G., wraz z wzno-szącą się na pr. brzegu Włodzicy ?Boguszą, two-rzy wyraźne przewężenie dol. rzeki.


Notatka: Artykuł nadesłał Radoszka.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Góra Słoneczna

Szczyty Gór Sowich: Góra Słoneczna
Szczyt 949 m stanowiący bliźniaczą, pn. kulminację Kalenicy. Razem z nią tworzy drugą co do wys. grupę G. Sowich, a zarazem najwyższą część ich środkowego członu. Od zach. opada ku Zimnej Polance, oddzielającej ją od Rymarza. Ku pn. odchodzi od S. długie ramię z Korczakiem, za którym rozdziela się na boczne grzbiety zajmujące pn.-wsch. część G. Sowich, pomiędzy dol. Pie-szyckiego Potoku na zach. i Bielawicy na wsch. S., wraz z Kalenicą, zbud. jest z prekambryjskich paragnejsów i migmatytów z niewielkimi soczewa-mi amfibolitów i serpentynitów.


Notatka: Artykuł nadesłał RADOSZKA.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Góra Szeroka

Szczyty Gór Sowich: Góra Szeroka
Rozległy szczyt 827 m w pd. części G. Sowich. Wyrasta na pd. od Przeł. Woliborskiej, ku której opada poprzez Zległe. Na pd. obniża się ku Przeł. pod Szeroką. Sz. stanowi zwornik dla bocz-nych grzbietów wydzielonych dol, potoków. Ku pn.--wsch., pomiędzy dol. Zamkowego Potoku i Tartacznego Potoku, ciągnie się ramię zakończone Zamkową. Prawie równolegle do niego, ale bar-dziej na wsch., ciągnie się ramię z Lisią i Karczemną, które wydzielają dol. Tartacznego Po-toku i Szklanego Potoku, a na wsch., pomiędzy dol. Szklanego Potoku i Bydlęcej, ciągnie się ramię z Pokrzywnikiem i wreszcie na pd.-wsch., pomiędzy dol. Bydlęcej i Piekielnicy, ramię ze Świnką.


Notatka: Artykuł nadesłał RADOSZKA.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Góra Marii

Szczyty Gór Sowich: Góra Marii
Szczyt 667 m w północnej części Gór Sowich. Wyrasta bardzo stromą kopką na zakończeniu krótkiego ramienia odchodzącego na wschód od Kokota.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Góra Świętej Anny

Szczyty Gór Sowich: Góra Świętej AnnyPozostałości osady stanowiącej dawną kolonię Zacisza i Włodowic, obecnie w granicach Nowej Rudy oraz rozległy, kilkuwierzchołkowy masyw z kulminacją 647 m.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Góra Wszystkich Świętych

Szczyty Gór Sowich: Góra Wszystkich Świętych
Szczyt 647 m stanowiący najwyższe wzniesienie rozległego masywu ciągnącego się prawie południkowo, wydzielonego doliną Szczypu od zachodu i Dzika od wschodu, ku któremu opada stromym wschodnim zboczem.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Grabina

Szczyty Gór Sowich: GrabinaSzczyt 946 m w północnej, najwyższej części Gór Sowich. Wyrasta potężnym wałem nad Sokolcem jako najwyższa kulminacja w wyrównanym, prawie poziomym grzbiecie odchodzącym od Koziej Równi.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: grodzisko

Szczyty Gór Sowich: grodziskoSzczyt 535 m na północno-wschodniej krawędzi północnej części Gór Sowich. Stanowi ostatnią kulminację w długim ramieniu ciągnącym się od Wielkiej Sowy przez Młyńsko, Kokotną Łąkę i Tameczną Górę.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Gruntowa

Szczyty Gór Sowich: GruntowaWąski szczyt 685 m we Wzgórzach Wyrębińskich pomiędzy Grzymkowem a Drzazgami.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Włodarz

Szczyty Gór Sowich: WłodarzNajwyższy szczyt 811 m północno-zachodniej części Gór Sowich stanowiący kulminację oddzielnego pasma ciągnącego się na północny-zachód od Przełęczy Sokolej przez Sokół, Osówkę, Moszną i Jaworek, a zakończonego Jedlińską Kopą i Strażową Górą.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Gontowa

Szczyty Gór Sowich: GontowaSzczyt 723 m, będący najwyższym wzniesieniem Wzgórz Wyrębińskich. Wyrasta stromym Sowim Zboczem na zachód od doliny Sowiego Potok, górując nad zabudowaniami Sowiny i leżącego na jej północno-wschodnim zboczu Dalkowa.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Garbiec

Szczyty Gór Sowich: Garbiec
Szczyt 731 m w grzbiecie odbiegającym na północny-zachód od Szerokiej pomiędzy doliną Piekielnicy i Woliborki. Wyrasta pomiędzy Garncarzem a Golcem, tworząc z nimi wspólny masyw zbudowany z prekambryjskich paragnejsów i migmatytów. Na ich kontakcie występuje żyła kwarcowa i paleozoiczne dolomity. Cały masyw porasta las świerkowy regla dolnego, miejscami miejscami domieszką buka.
 
 

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Dział Michałkowski

Szczyty Gór Sowich: Dział MichałkowskiGrzbiet w widłach Młynówki i Michałkowskiego Potoku, stanowiący północno-zachodnie ramię Kokota w północnej części Gór Sowich. Posiada kilka kulminacji z Liścem 549 i najwyższą Boreczną 591 m na jego południowym zakończeniu.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Średniak

Szczyty Gór Sowich: ŚredniakSłabo zaznaczone wzniesienie około 725 m wyrastające ze wschodniego zbocza Malinowej w południowej części Gór Sowich. Tworzy je wyraźne załamanie grzbietu wydzielone źródliskowymi potokami Piekielnicy. Zbudowany z prekambryjskich paragnejsów i migmatytów. Zbocza porastają lasy świerkowo-bukowe regla dolnego.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Wysokie Lipy

Szczyty Gór Sowich: Wysokie LipyGrzbiet i zbocze na północno-zachodnim krańcu Gór Sowich. Stanowi zakończenie ramienia Babiego Kamienia opadającego w widłach Bystrzycy i Młynówki nad południowym brzegiem Jeziora Bystrzyckiego.
(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Włodyka

Szczyty Gór Sowich: Włodyka
Rozległy szczyt 682 m w południowo-wschodniej części Wzgórz Wyrębińskich Wydzielają go dolina potoku płynącego przez Miłków, Jugowskiego Potoku i Włodzicy.
Młodzicy okresie II wojny światowej masyw Włodyki był terenem ogromnych robót , prowadzonych przez Organizację Todta.

(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Strażowa Góra

Szczyty Gór Sowich: Strażowa Góra

Słabo zaznaczony szczyt 674 m stanowiący niższy, północny wierzchołek Jedlińskiej Kopy. Wyrasta w postaci spłaszczonej kopuły o silnie rozczłonkowanych zboczach opadających na północny-wschód do doliny Jaworzyny w Jaworniku.


(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Stawna

Szczyty Gór Sowich: Stawna

Słabo zaznaczony szczyt 675 m na południowym krańcu Gór Sowich. Znajduje się pomiędzy Chochołem Wielkim a Chochołem Małym. Porośnięty lasem świerkowo-bukowym regla dolnego.


(Czytaj więcej... | )

 Szczyty Gór Sowich: Stankowa

Szczyty Gór Sowich: Stankowa

Najwyższy szczyt 623 m Działu Jaworznickiego. Stankową częściowo porasta las świerkowo-bukowy, część zboczy i podnóża zajmują łąki i pastwiska.


(Czytaj więcej... | )


 Ankieta
 
Gdzie najczęściej jeździsz na nartach ?

NA STOKU - Rzeczka www.nastoku.info
Kompleks Wyciagów GÓRNIK www.nartyrzeczka.com
JUGÓW PARK www.jugowpark.pl
Schronisko Turystyczne ORZEŁ www.orzel.info
CZARNA GÓRA www.czarnagora.pl
ZIELENIEC www.zieleniec.pl
KARPACZ www.karpacz.pl
SZKLARSKA PORĘBA www.sudetylift.com.pl
ŚWIERADÓW ZDRÓJ www.skisun.pl
CZESKIE OŚRODKI NARCIARSKIE www.holidayinfo.cz
AUSTRIACKIE OŚRODKI NARCIARSKIE www.austria.info
WŁOCHY, FRANCJA i inneWyniki
Ankiety

Głosów 113
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<