Menu
 
NARTY
· Gdzie na narty
· Kalkulator narciarski
GÓRY SOWIE
· Fakty
· Mapa
· Filmy
· Galeria
TURYSTYKA
· Góry Sowie
GMINY Gór Sowich
· Strony Gmin
inni o Górach Sowich
·  góry sowie
· eulengebirge
o nas
· Statystyki
· Top 10
· info redakcyjne
Archiwum
· wszystkie artykuły
· szukaj artykułu

 Szukaj
 

 Zagadki: Muchołapka

Zagadki: Muchołapka
Ta żelbetowa konstrukcja w kształcie wielokąta znajduje się w Ludwikowicach Kłodzkich. Potocznie nazywana jest "Muchołapką"
 
Przez wielu uważana jest  za silos startowy dla V7 czyli popularnych "UFO".

(Czytaj więcej... | )

 Zagadki: Wielka Sowa raz jeszcze

Zagadki: Wielka Sowa raz jeszczeW jednym z artykułów na temat tajemnic Wielkiej Sowy przedstawiłem Państwu jedną ze sztolni odkrytych przez Grupę Poszukiwawczą THROLL. Tak się złożyło, że historia dopisała dalszy, i jak wszystko na to wskazuje, ostatni rozdział do tego jakże ciekawego tematu.
(Czytaj więcej... | )

 Zagadki: Wielka Sowa po raz drugi

Zagadki: Wielka Sowa po raz drugiWielka Sowa (1016 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Gór Sowich. Razem z Małą Sową tworzą rozległy masyw, w przeważającej części porośnięty gęstym, świerkowym lasem. Jest to prawdopodobnie najbardziej tajemniczy masyw w całych Górach Sowich, bo paradoksalnie - nie ma podziemi. Ma swoje podziemia Włodarz, ma Osówka, Soboń, Sokolec, dlaczego nie ma Wielka Sowa?
(Czytaj więcej... | )

 Zagadki: Zjazd dziwolągów

Zagadki: Zjazd dziwolągówOd 27 do 29 września 1996 r. trwał w Rzeczce koło Walimia IV Zlot Eksploratorów. Ośrodek "Warszawianka", cichy i spokojny na co dzień, pękał w szwach. Nocowało ponad 150 osób, a minimum 50 innych codziennie dojeżdżało.
(Czytaj więcej... | )

 Zagadki: Wielka Sowa

Zagadki: Wielka SowaKiedy w 1943 r. w Górach Sowich ruszyło przedsięwzięcie budowlane OLBRZYM (Riese), również i Wielka Sowa stałą się placem budowy. Na zboczach Średniej Góry, w dolinie, którą płynie potok Walimka, pojawiły sia komanda robocze, realizujące budowę rurociągu, mającego zasilać w wodę leżący kilka kilometrów dalej kompleks Osówka. Rurociąg oraz studzienki przelotowe wykonano w ekspresowym tempie, wszystko zasypano ziemią i... już.
(Czytaj więcej... | )

 Zagadki: Rüdiger - Wojenne tajemnice Dolnego Śląska

Zagadki: Rüdiger - Wojenne tajemnice Dolnego ŚląskaPIOTR KRUSZYNSKI, prekursor badań podziemi wykutych podczas II wojny światowej w Górach Sowich i autor pierwszej broszury obejmującej całość tematu, mieszkający od lat w Niemczech, o Górach Sowich nic zapomina. Wespół z niemieckim badaczem, HANSEM JURGENEM KUHNEM, dotarli do dokumentów, wskazujących na istnienie w tym rejonie dwóch podziemnych central telekomunikacyjnych, zbudowanych na potrzeby podziemnych kompleksów w Górach Sowich, gdzie powstawała - największa z dotychczasowych - kwatera Hitlera (Speervon Bellow).
(Czytaj więcej... | )


 Ankieta
 
Gdzie najczęściej jeździłeś(aś) na nartach w minionym sezonie?

NA STOKU - Rzeczka www.nastoku.info
Kompleks Wyciagów GÓRNIK www.nartyrzeczka.com
JUGÓW PARK www.jugowpark.pl
Schronisko Turystyczne ORZEŁ www.orzel.info
CZARNA GÓRA www.czarnagora.pl
ZIELENIEC www.zieleniec.pl
KARPACZ www.karpacz.pl
SZKLARSKA PORĘBA www.sudetylift.com.pl
ŚWIERADÓW ZDRÓJ www.skisun.pl
CZESKIE OŚRODKI NARCIARSKIE www.holidayinfo.cz
AUSTRIACKIE OŚRODKI NARCIARSKIE www.austria.info
WŁOCHY, FRANCJA i inneWyniki
Ankiety

Głosów 77
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund

Polecane strony :

Hurtownia Elektryczna Strzegom | Sklep narciarski | Komputery Swidnica | Hurtownia rowerowa Swidnica | Maszyny kamieniarskie Strzegom


<